Vodeća je ideja za izradu ovog priručnika bila istaknuti dijagnoze koje su najzastupljenije među vodećim uzrocima izostanaka s posla, a prema Međunarodnoj klasifikaciji bolesti i srodnih zdravstvenih problema (MKB-10).
Opća epidemiologija je svojevrsni nastavak knjige Epidemiologije zaraznih bolesti, odnosno svojevrsni uvod u specijalnu epidemiologiju. Autori iznose najnovija dostignuća suvremene epidemiologije.
Ovaj je udžbenik namijenjen procesu poboljšanja kvalitete rada i zadovoljavanju potreba korisnika zdravstvenih usluga. Uobičajeno se pod pojmom korisnik zdravstvenih usluga razumijeva zdrav ili bolestan pojedinac koji je glavni subjekt u procesu liječenj
Ovim udžbenikom prikazuju se osnove sustava u kojem će sutra djelovati liječnici, njegov ustroj te način funkcioniranja u sadašnjosti (a kroz europske i svjetske trendove i kretanja) i u doglednoj budućnosti.
Priručnik iz etike Svjetskog liječničkog udruženja nastao je radom skupine stručnjaka iz ovog područja pod pokroviteljstvom Svjetskog liječničkog udruženja.
Ovo djelo je zamišljeno kao priručnik koji čitatelja „vodi“ od pronalaska i iskopavanja kosti na terenu, preko njihova raspoznavanja do osnovnih podataka o metodama koje se koriste pri analizi skeletnog materijala u laboratoriju.
Priručnik za seminare i vježbe iz epidemiologije s udžbenikom Epidemiologija čini cjelinu potrebnu studentima za ispit. Knjiga je podijeljena na seminare i vježbe. Seminari obrađuju sljedeću tematiku: tuberkuloza, cijepljenje, nesreće, rak u Hrvatskoj,...
Autorica ove knjige, spisateljica Snježana Grković-Janović, nije samo istraživač koji stručnoj i znanstvenoj javnosti predstavlja činjenice o oblikovanju i djelovanju sestrinske struke, izazovnoj temi, koja zaslužuje svoje mjesto u povijesti hrvatske...
Knjiga u deset poglavlja obuhvaća sva relevantna područja socijalne medicine. Gradivo je primjereno dodiplomskoj nastavi na medicinskim fakultetima, kako svojim sadržajem tako i strukturom.