Ovo nije samo knjiga o snovima, ovo je knjiga o raznim područjima ljudske spoznaje.
Ovo je i knjiga o važnosti rada na unutarnjem djetetu, o rastu i razvoju, knjiga o potrazi za sobom i uz pomoć snova vraćanju sebi samima.
Petra Rajić Šikanjić, Ana Perinić Lewis te Boris Mašić autori su izdanja Grobljima starog Zagreba : znanstveno-popularni vodič. Petra Rajić Šikanjić, ujedno i urednica vodiča, bila je i njegov idejni začetnik, neumorno opravdavajući potrebu da se javnosti ponudi izdanje koje će na pristupačan način prezentirati lokacije na kojima su kroz povijest u širem centru današnjeg Zagreba pokapani njegovi preminuli stanovnici, a danas se koriste kao javni prostori s potpuno drugom namjenom. I tako, ovaj vodič kroz jednostavan i svakome razumljiv diskurs, baziran na dostupnoj svekolikoj literaturi, povezuje osnutak i razvoj pojedinog groblja s događajima i ljudima iz gradske povijesti te objašnjava što je utjecalo na utemeljenje pojedinog groblja. Naime, groblja nisu samo počivališta umrlih, već su i svjedoci lokalne povijesti koji nam predočavaju kontinuitet življenja na nekom prostoru, umjetničke i obrtničke dosege pojedinog povijesnog razdoblja, migracije i sastav stanovništva, kao i religijske običaje te „govore“ o osobama i događajima koji su utjecali na sveukupnu kulturološku sliku današnjeg Zagreba.
„Svjež, ozbiljan, nadahnjujući vodič za bolje svagdašnje življenje... Nijedan današnji čitatelj ne bi trebao propustiti tako pažljivo razloženo odtajivanje života.“
Na Božić 2007. godine je oboljela od tumora dojke. Liječenje i njezin nesalomljivi duh su pobijedili vrlo agresivan tip tumora.
Bolest se vratila potkraj ljeta 2009. Tražeći informacije o svojoj dijagnozi na internetu shvatila je kako su gotovo svi tekstovi koji o bolesti pišu negativni, kako ozbiljno i gotovo tragično pričaju o životu koji oboljeli žive. Ali oboljeli koji čitaju su živi! To nije mogla trpjeti. Ponudila je osmjeh s početka njezine priče svima koji su bolesni, pa makar bio virtualni ... Tako je otkrila svoju novu struku, postala je dipl. ing. tuđopouzdanja.
"I u inat sivom nebu, zasipio bijeli snijeg" govori o zimi, vjetru, pticama. Sadržajima se nastoje proširiti dječje spoznaje o zimi kao godišnjem dobu ali i probuditi djetetova empatija.
Zbirka pjesama Intermedijarni prostor žene može se čitati kao poezija, ali i kao knjiga zapisa (iz) života. Iz pjesme u pjesmu, Branka Begovac stameno i u finom tkanju plete priču o detinjstvu, odrastanju, postajanju ženom, majkom, onom koja skrbi za druge, ali i koja ne okreće glavu od slika i prizora koji u njen/naš život unose nekad fine talase, a nekad potrese.
Bliskost, nježnost, dom, sećanje, ljubav, gubitak, bol, opraštanje - samo su neki od motiva koje srećemo u ovoj poeziji, koja je nekad dalmatinska, nekad zagrebačka, nekad vojvođanska, a zapravo uvek: zajednička i pozivajuća.
Kratka je priča umjetnički oblik koji svugdje izumire osim u znanstvenoj fantastici, i vrijedno je razmisliti o razlozima zašto je tako.
Jesu li knjige u mekanom uvezu uništile tržište za kratke priče? Treba li za to optuživati televiziju ili filmove? To se čini nevjerojatnim: izdavači broširanih izdanja povremeno i izvode i zbirke kratkih priča, ali ništa od toga nije imalo kakva znatnijeg učinka.
Kad srce zaboli, priručnik za srčane bolesnike i za one koji to ne žele postati, prijeko je potreban i jednima i drugima. Bolesnici vrlo često prođu akutnu fazu srčanog udara ili velike srčane operacije, a da ne znaju osnovne činjenice o svojoj bolesti i koja je bila osnova i svrha operativnog zahvata koji su prošli.